Istnieje wiele zalet dyfuzorów trzcinowych w porównaniu z innymi sposobami dodawania cudownego zapachu do domu, a wiele osób uważa, że ​​nie ma lepszego sposobu na perfumowanie przestrzeni życiowej niż dyfuzor z trzciny. Ponieważ dyfuzory zyskują coraz większą popularność nie tylko jako sposób na zaoferowanie domowi wspaniałego zapachu, ale także orientalnych akcentów domowych, coraz więcej firm produkujących świece oferuje jako część swojej oferty dyfuzory elektryczne i trzcinowe.

Dlaczego więc tak wiele osób zastanawia się nad dyfuzorami trzcinowymi, a nie łatwiejszymi w użyciu elektrycznymi dyfuzorami olejowymi, a nawet świecami zapachowymi? W rzeczywistości sprzedaż świec zapachowych nie spada, ale rośnie, a wraz z nią sprzedaż dyfuzorów z trzciny. Powodem może być to, że ludzie zwracają się raczej ku stroikom niż elektrycznie podgrzewanym odpowiednikom, które kosztują więcej pieniędzy wraz ze wzrostem kosztów energii.

Z dyfuzorem trzcinowym wszystko, czego potrzebujesz, to same stroiki, słoik lub pojemnik i pachnący olej – stroiki wytrzymają długo, zanim się zatkają – i tylko wtedy, gdy pozwolisz im wyschnąć. Być może wymaga to małego wyjaśnienia, więc oto jak działają różne rodzaje zapachów domowych.

Perfumowane spraye

Perfumowane spraye są często używane tam, gdzie występują nieprzyjemne zapachy, na przykład w toaletach i tam, gdzie przebywają zwierzęta. Szybki spray generalnie maskuje nieprzyjemny zapach, chociaż niektóre mogą reagować chemicznie z chemikaliami, które wytwarzają nieprzyjemny zapach i neutralizują je. Jednak niektóre z tych sprayów pachną prawie tak samo jak oryginalny zapach! Są krótkotrwałe i generalnie nie oferują tak delikatnych zapachów, jak te poniżej.

Świece zapachowe

Świece zapachowe mają olejki eteryczne zmieszane z woskiem, więc podczas spalania wosku uwalniają się olejki eteryczne. Świece dają korzyści w postaci ciągłej emisji pachnących oparów olejków, dzięki czemu pomieszczenia, w których są używane, pachną ładnie dłużej niż tylko przez krótki czas działania perfumowanego sprayu.

Kolejną zaletą świec zapachowych jest to, że są one dostępne w bardzo szerokiej gamie kształtów, kolorów i perfum, a wiele z nich przypomina mini dzieła sztuki. Ludzie używają perfumowanych świec w swoich domach, tak jak inni używaliby figurek – do wizualnej dekoracji pokoju, a także do zapewnienia mu szeregu pięknie pachnących zapachów, które można zmieniać w zależności od nastroju.

Dyfuzory elektryczne

Dyfuzory działają poprzez odparowywanie ciepła z olejków eterycznych i uwalnianie ich do pomieszczenia. Termin „niezbędny” w odniesieniu do olejków oznacza te, które oferują przyjemne zapachy, takie jak róża, lawenda, drzewo sandałowe, piżmo i wiele, wiele innych. W gruncie rzeczy działają one w podobny sposób jak świece, tyle że zamiast żywego płomienia podgrzewającego olejek eteryczny związany w wosku, prąd elektryczny podgrzewa rezystor, tak jak w elektrycznym ogniu, który osiąga temperaturę wystarczającą do odparowania olejek, uwalniając w ten sposób swoją pachnącą parę.

Podczas pracy są podłączone do gniazdka elektrycznego. Dyfuzory z kablem można ustawić w pokoju w dowolnym miejscu, choć można również otrzymać dyfuzor do olejków eterycznych z bezpośrednio dołączoną wtyczką, dzięki czemu dyfuzor jest podłączony bezpośrednio do gniazdka.

Dyfuzory trzcinowe

Dyfuzory Reed nie zużywają energii, z wyjątkiem być może naturalnego ciepła pomieszczenia. Olejek eteryczny wlewa się do butelki lub słoika, często pięknie zaprojektowanego i wykonanego właśnie w tym celu, a do butelki wkłada się kilka stroików. Dyfuzory trzcinowe wykorzystują odpowiednie trzciny, takie jak laski rattanowe, z gąbczastym wnętrzem, które pochłania olej. Wielu próbuje tego samego z bambusowymi pędami lub gałązkami, ale to nie działa, ponieważ trzcina musi zawierać naczynia włosowate, które zasysają olej, który sam w sobie jest lekkim olejkiem eterycznym, który można wyciągnąć z trzciny przez działanie kapilarne, a następnie odparować. temperatura pokojowa w Twoim domu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *